Uzticamākie lietotie elektromobiļi tirgū

Publicēts: 2023. gada 19. maijs
107
Uzticamākie lietotie elektromobiļi tirgū

Pieaugot benzīna un dīzeļdegvielas cenām, pilnveidojoties elektromobiļu tehnoloģijām un palielinoties uzlādes staciju skaitam, elektromobiļi kļūst aizvien pievilcīgāki ikvienam. Ja esat noguruši no papildu nodokļiem, pieaugošām degvielas cenām un vēlaties pārvietoties "zaļāk", šis raksts var sniegt Jums tiešām noderīgu informāciju. Šajā rakstā mēs apskatīsim TOP 5 uzticamākos lietotos elektromobiļus, kurus iegādāties var ikviens.

Nissan Leaf - iespējams, vispopulārākais elektromobilis Latvijā

Ja ņemt vērā sludinājumu un ceļā redzamo elektromobiļu skaitu, Nissan Leaf, visticamāk būs vispopulārākais lietotais elektromobilis Latvijā. Ja Jūs interesē uzticams un lēts elektromobilis, tad noteikti pievērs uzmanību Nissan Leaf. 
Ja vēlies izmēģināt šo automašīnu pirms tās iegādes, iesakām iznomāt Nissan Leaf kādā no nomas kompānijām Rīgā. Nissan Leaf hečbeka vai sedana virsbūvei ir diezgan labas vadāmības īpašības pilsētas apstākļos. Automašīnā ir pieejams plašs funkciju klāsts - multimediju sistēma, atpakaļskata kamera, un ar vienu pilnu uzlādi Jūs varat nobraukt 160-220 km (atkarībā no apstākļiem). Lai gan šī automašīna nav ideāli piemērota ilgiem starppilsētu braucieniem, tā būs ideāli piemērota braukšanai uz un no darba, veikaliem, vai braucienam līdz pilsētas centram.
Galvenie trūkumi salīdzinājumā ar konkurentiem - pieticīgas ārpuses izskats un cieta piekare. Daudziem braucējiem, komforta trūkums tiks viegli kompensēts ar krietni zemāku cenu. 

Tesla Model 3 - iespējams, labākais elektromobilis pasaulē

Teslas lētākā un populārākā automašīna Model 3 patiešām ir viens no daudzpusīgākajiem un interesantākajiem transportlīdzekļiem mūsdienu pasaulē. Tos bieži vien varat sastapt uz Latvijas pilsētu ceļiem.  Kopš 2017. gada ražotais elektromobilis ir dārgāks nekā, piemēram, Nissan Leaf, taču tā tehniskie parametri ir pavisam citā, augstākā līmenī.
Pats pirmais Tesla Model 3 ar vienu uzlādi spēj nobraukt 340-500 km, kas ir ļoti labs rezultāts braucot pa pilsētu, vai veicot lielus attālumus dienas laikā. Jaunāko Long-Range modeļu akumulators ar vienu uzlādi spēj nobraukt 450-560 km.
Iesēžoties Model 3, Jūs uzreiz saprotat, ka atrodaties Teslā. Neviens cits elektromobilis nevar lepoties ar tik skaistu un komfortu salonu. Automašīna ir pilna ar mūsdienās nepieciešamajām tehnoloģijām, tai ir unikāls dizains un tehniskie risinājumi. Braukšanas dinamika ir satriecoša, īpaši Performance modeļiem. Tesla Model 3 pat vispieticīgākajā versijā sniedz aptuveni 300 ZS, tāpēc pilsētā varēsiet pārvietoties dinamiski.
Kritiķi labprāt uzsver, ka daži risinājumi, lai arī inovatīvi, tomēr nav ērti vadības ziņā. Paša interjera apdarei izvēlētie materiāli nav augstākā līmeņa, vecākā Model 3 piekare ir cieta, un jaunākajos - baterijas ievērojami izlādējas braucot pa šoseju. Tesla noteikti nav lētākais elektromobilis.

VW e-Golf - tiem, kas vēlas līdzsvaru starp mūsdienīgumu un klasiku

Kurš no mums nezina VW Golf? Latvijā šādu cilvēku gandrīz nav. Tomēr tikai daži no mums zina par šīs automašīnas tīri elektronisko versiju - e-Golf. Jau no 2016 gada VW ražo gan hibrīdos, gan pilnībā elektroniskos transportlīdzekļus. Šis - no pēdējās kategorijas.
Vizuāli, elektroniskais Golf izskatās identiski saviem benzīna vai dīzeļa pusbrāļiem. Hečbeka korpusā ir uztādīts 35,8 kWh akumulators, par ko liecina tikai īpašais e-Golf marķējums - zilās svītras priekšējos lukturos, raksturīgie diski un zilā josla uz priekšējā režģa. Ņemot vērā šo marķējumu, uzreiz ir skaidrs, ka zilā krāsa simbolizē elektrifikāciju.
Tāpat kā no parastā VW Golf modeļa, no elektroniskā Golf Jūs varat sagaidīt praktisku, mājīgu un īpaši ergonomisku salonu. Elektromobilis atbalsta ātru līdzstrāvas uzlādi un saglabā (vismaz daļēji) diezgan jautro VW Golf braukšanas prieku. Lai gan šis elektromobilis nav ideāls, tas noteikti ir ievērojamāks nekā lielākums citu elektomobiļu.
Ar vienu uzlādi varēsiet nobraukt aptuveni 200 km. Pilsētai - lieliski, bet dzīvojot aiz pilsētas, no Jums būs nepieciešamas lieliskas īsākā maršruta plānošanas prasmes.

Hyundai Ioniq - tiem, kas vēlas atšķirties no citiem

Autoražotājs Hyundai pēdējā desmitgadē ir viens no tiem, kas visvairāk cēlis sava zīmola prestižu. Pirms pāris desmitgadēm Hyundai automašīnu uz ceļiem bija diezgan maz. Mūsdienās - šo automašīnu aizvien biežāk manīsiet uz Latvijas ceļiem. Ioniq Electric modeļi ir diezgan populāri elektromobiļi, kas darbojas kā pienācīga alternatīva Nissan Leaf vai VW e-Golf.
Ja iegādājaties atjaunotu vai lietotu Ioniw, Jūs saņemat piekļuvi lieliskajai Hyundai ražotāja garantijai. Ar to elektromobiļa uzkopšana un apkalpošana kļūst daudz vienkāršāka. Maksimālais attālums, ko varat veikt ar vienu uzlādi - 270 km, ko varat uzskatīt vienlaicīgi gan kā plusu, gan kā mīnusu. Šis attālums ir krietni augstāks, nekā lielākajai daļai līdzīga cenu segmenta elektromobiļiem, taču mēs to nevaram salīdzināt ar Tesla vai citiem premium klases elektromobiļiem. Ja vēlies iegādāties automašīnu, kas būs "zaļāka", tad Ioniq Electric ir ideāla izvēle, jo lielākums materiālu, kas izmantoti salonā, ir ražoti videi draudzīgā veidā.
Automašīna nav ideāla - fakts. Ne īpaši jūtams paātrinājums, diezgan ierobežota izvēle sludinājumos un ne pati zemākā cena var mudināt meklēt nedaudz citu elektromobiļa variantu.

BMW i3 - interesants, futūrisks, savādāks

Laikā, kad BMW izlaida savus i8 un i3 modeļus, šķita, ka šis ražotājs ir atradis īstu zelta dzīslu. Diemēl, jaunāki elektromobiļi un hibrīdi izskatās pavisam savādāk, un šo divu ekskluzīvā dizaina modeļu sēriju ražošana ir pārtraukta. Runājot par i3 viennozīmīgi jāmin tā dīvainais un kastveidīgais dizains. Ja Jums patīk automašīnas ar šāda veida izskatu, tad Jums noteikti ir jāizskata i3 kā variants. Ja Jums nepatīk šis unikālais dizains, iesakām izskatīt kādu citu elektromobiļa variantu.
BMW i3 ir gandrīz ideāls pilsētai. Diezgan dinamiskais dzinējs ļauj šim hečbekam sasniegt ātrumu 100 km/h vien 6,5 - 7,5 sekundēs. Tomēr, elektromobilis ar ekskluzīvo dizainu nav pārāk praktisks, un uzlādes pietiek aptuveni 220-260 km. Salīdzinot ar alteranīvām, īpaši cenas ziņā, šāds attālums ar vienu uzlādi ir diezgan maz.

Kopsavilkums
Kā redzat, Jums ir visas iespējas izvēlēties sev tīkamāko elektromobili no dažādiem variantiem. Elektromobiļu klāsts pastāvīgi pieaug gan sludinājumu portālos, gan autoa.lv izsolēs, kur varat izvēlēties ne tikai sev tīkamāko elektromobili, bet arī automašīnas ar tradicionālajiem iekšdedzes dzinējiem.Saistītie raksti: