Steidzama automašīnas pārdošana - kā pārdot visātrāk

Publicēts: 2023. gada 19. maijs
834
Steidzama automašīnas pārdošana - kā pārdot visātrāk

Vai Jūsu pagalmā stāv neizmantojama un nevajadzīga automašīna kuru vēlaties pārdot? Iespējams, Jums būs svarīgi uzzināt, kā to pārdot pēc iespējas ātrāk. Neviens no mums nevēlas vairāku mēnešu garumā gaidīt īsto pircēju. Šajā rakstā apskatīsim populārākās pārdošanas metodes un to galvenos trūkumus, kā arī mēģināsim salīdzināt, kura no metodēm pārdos Jūsu automašīnu visātrāk.

Automašīnas pārdošana, izmantojot parastos sludinājumus - Jūs nevarat ietekmēt rezultātus

Sludinājumu portāli ir populārākās platformas lietotu transportlīdzekļu meklēšanai un pārdošanai. Augsta popularitāte nenozīmē, ka šai metodei nav savu trūkumu.
Pirmkārt, pārdevējam ir daudz grūtāk izcelties lielajā sludinājumu trafikā. Lai pievērstu plašāku pircēju uzmanību, ir jāiegādājas premium sludinājuma izvietojums, būtiski jāsamazina cena vai jāpiedāvā pilnīgi ekskluzīvs transportlīdzeklis, ar neordināru komplektāciju vai funkcijām. Bet ko darīt, ja Jūsu automašīnas komplektācija ir standarta, un tās modelis un zīmols ir viens no populārākajiem Latvijā?
Pat ja Jūsu automašīnas cena nav īpaši zema, Jūs saņemsiet pāris potenciālo klientu zvanus. Bet šie zvani var nenest vēlamo rezultātu - pircēji, kas atbrauks apskatīt automašīnu var būt neapmierināti ar piedāvāto cenu, vai kādu no automašīnas defektiem. Gadījumā, ja automašīnas pārdošana nav Jūsu galvenais darbs, tad sludinājumi ir brīvā laika tērēšana. Tāpat, nav skaidrs, cik ilgs laiks būs nepieciešams transportlīdzekļa pārdošanai. Pat lieliska stāvokļa automašīnas, kas tiek pārdotas par standarta tirgus cenu var vienkārši paslīdēt garām pircēju acīm vai nesaņemt patiesi pelnīto uzmanību.

Pārpircēji - ātri, bet bez atbilstošas cenas garantijas

Droši vien esat dzirdējuši par automašīnu pārpirkšanas sistēmu. Ja vēlaties steidzami pārdot automašīnu, tad varbūt varat apsvērt iespēju izmantot pārpircēju pakalpojumus. Galvenokārt, šie pakalpojumi ideāli piemēroti tiem, kuru automašīnas ir sliktā stāvoklī vai ar defektiem. Lai netērētu laiku automašīnas izjaukšanai detaļām, sludinājuma izvietošanai un zvanu pieņemšanai, visvieglākais variants ir pārdot automašīnu pārpircējam. 
Tā kā pārpircēju biznesa modelis ir pārdot pēc iespējas vairāk un sasniegt maksimālo peļņu, pārpircēji piedāvās iegādāties automašīnu tajā pašā vai nākamajā darba dienā. Viņi paši atbrauks uz Jums ērtu satikšanās vietu un pat noorganizēs automašīnas transportēšanas pakalpojumus, ja automašīna nevar braukt pati. Taču piedāvātā cena var būt par 20, 30, 40 vai pat 50% zemāka, nekā reālā tirgus vērtība. Tomēr, ja vēlaties pārdot automašīnu, kas vairs nedarbojas, ir nopietni bojāta vai gadījumos, ja transportlīdzeklis ir piemērots tikai ka detaļu donors, pārpircēji būs visātrākais veids, kā atbrīvoties no automašīnas. Finansiālais ieguvums būs mazāks, taču darījumu noslēgsi ātri.

Automašīnas pārdošana izsolē - iespējams, zelta vidusceļš

Automašīnu izsoles autoa.lv Latvijā kļūst aizvien populārākas. Tas ir lielisks veids, kā ātri pārdot automašīnu. Vienlaicīgi notiek desmitiem izsoļu. Tiešsaistes pircēji var atrast automašīnu, kuras izsole beigsies pēc dažām stundām vai dienām. Izsolēs nav tādas pārslodzes, kādu bieži redzēsiet sludinājumu portālos. Šeit varēsiet ātri un viegli atrast sev interesējošo automašīnu.
Kad atrasts tīkams variants, pircēji veic likmes, un izsolei beidzoties, uzvar pircējs ar augstāko likmi. Ja pārdevēja norādītā minimālā summa (rezerve) netiek sasniegta, pārdevējam nav pienākums to pārdot. Šajā gadījumā pārdevējs pats izlemj, slēgt vai neslēgt darījumu.
Pircēji izsolēs meklē ne tikai ikdienas automašīnas. Šeit viņi cer atrast automašīnas, kas būs lielisks "projekts", kā arī neparastus zīmolus, retus modeļus, ekskluzīvas virsbūves. Ņemot vērā plusus un mīnusus, izsole, iespējams, ir visdaudzpusīgākais veids kā pārdot vai iegādāties automašīnu. Ātri un vienkārši!

Padomi kā pārdot automašīnu ātrāk

Tā vietā, lai steigā publicētu nepievilcīgu sludinājumu, vai pieņemtu Jūs neapmierinošu darījumu no pircēja, veltiet nedaudz laika, lai sagatavotos. Automašīnas sagatavošana pārdošanai aizņems tikai pāris stundas vai dienu. Dalāmies ar padomiem, kas būs aktuāli, ja vēlaties pārdot savu automašīnu izdevīgi un ātri.

  • Aizved automašīnu uz tīrīšanas centru vai rūpīgi iztīri salonu un ārpusi pats. Tīras automašīnas fotogrāfijas piesaistīs lielāku uzmanību.
  • Ja zini kā novērst nelielus kosmētiskus un tehnikus defektus (piemēram filtra maiņa, salūzušu detaļu maiņa, spuldzīšu maiņa u.t.t.), tad noteikti to izdari.
  • Izvietojot sludinājumu, neraksti "Steidzami pārdodu automašīnu". Par savu steidzību labāk nemaz nepieminēt nedz sludinājumā, nedz sarunā ar klientu. Tas var radīt spiedienu no potenciālā klienta puses. Ja izvietosi sludinājumu izlozē, jebkurā gadījumā ātri piesaistīsi uzmanību.
  • Pirms pārdošanas pārbaudi dokumentus - pārliecinies, ka automašīnai ir visi nepieciešamie dokumenti tās pārdošanai, apdrošināšana u.t.t.
  • Pārtrauc KASKO apdrošināšanu (ja tāda ir).
  • Uzreiz sagatavo pārdošanas līgumu, aizpildot tajā savus datus (vismaz 2-3 eksemplāri).


Saistītie raksti: