Automašīna no ASV - kādi modeļi un automašīnas ir vispopulārākās ASV izsolēs?

Publicēts: 2023. gada 19. maijs
1541
Automašīna no ASV - kādi modeļi un automašīnas ir vispopulārākās ASV izsolēs?

Noteikti katrs no mums ir dzirdējuši, ka no ASV tiek atvests ļoti daudz automašīnu. Sistas automašīnas (pēc ceļu satiksmes negadījumiem) no ASV ierodas Latvijā katru dienu. Gandrīz katrs, kas iegādājas automašīnu no ASV cer ietaupīt atstājot automašīnu sev, vai arī vēlas salīdzinoši lēti salabot automašīnu un gūt peļņu pārdodot to Latvijā. Bet kurus modeļus mēs visbiežāk redzam Latvijā? Cik varat ietaupīt iegādājoties automašīnu no ASV un kādas nianses slēpjas aiz šāda tipa izložu fasādes? Lasi šo rakstu un uzzini!

BMW 5 sērijas, F10 - sedans

Iespējams, viena no pieprasītākajām lietotajām automašīnām Latvijas tirgū. 5 sērijas F10 virsbūves sedans ir viens no populārākajām pasažieru automašīnām, kas tiek atvests no ASV.

Parasti tiek atvestas 528i un 535i modifikācijas BMW ar diezgan bagātu komplektāciju. Vidēji, šādas automašīnas pircējs pēc remonta izmaksām var ietaupīt no 15 līdz 35% no autoamšīnas vērtības, salīdzinājumā ar Eiropas varianta tirgus cenām. Īsāk sakot, ja Eiropas versijas F10 528i maksā 20 000 eiro, tad no ASV to ir reāli atvest un saremontēt par 13-17 tūkstošiem eiro.

BMW 3 sērijas F30 - sedans

Šo automašīnu īpaši iecienījuši gados jaunāki pircēji, kas vēlas prestižu automašīnu premium segmentā, bet nevēlas lielu ģimenes apvidus automašīnu vai ļoti masīvu sedanu vai universālu.

Ļoti populāri ir 328i un 335i varianti, kurus daudzi izvēlas ne tikai izcilo dinamisko īpašību dēļ, bet arī modifikācijas iespēju dēļ - ir iespējams palielināt dzinēja jaudu, ja gatavojaties driftam vai sacīkstēm. Ja vēlaties BMW 3 sērijas F30, Jūs varat atrast patiešām daudz unikālu piedāvājumu ar patīkamām cenām. Atvedot automašīnu no ASV Jūs varat ietaupīt 15-30%, salīdzinot ar Eiropas versiju.

Audi A6, C7 - sedans

BMW 5 sērijas alternatīva un noteikti galvenais konkurents. Visticamāk, Audi A6 C7 Jūs sastapsiet bieži. Kopumā Audi zīmolu mīl un novērtē liela daļa latviešu, tāpēc pie šo sedanu stūres redzēsiet gan vīriešus, gan sievietes, gan jauniešus, gan vecāka gada gājuma cilvēkus. 

Populāri ir divu un trīs litru bendzīna dzinēji un pilnās piedziņas modeļi (Quattro). Īsti drosminieki pērk šo Audi S6 versijā ar ārkārtīgi jaudīgu dzenēju. Iegādājoties Audi A6 C7 no ASV, Jūs varat ietaupīt 15-35% no automašīnas vērtības.

Volvo XC60 - SUV

Starp citu, šis vidējā izmēra Volvo ir viena no populārākajām apvidus automašīnām uz Latvijas ceļiem. Iegādājoties šo Volvo no ASV, pircēji ir apmierināti ar augstu drošības līmeni, samērā labu komfortu, pieklājīgu aprīkojumu un lētāku apkopi, nekā vācu ražojuma alternatīvām.
Iegādājoties Volvo XC60 no ASV Jūs varat ietaupīt 15-40%, atkarībā no komplektācijas.

Audi Q5 - SUV

Viena no populārākajām automašīnām, kas tiek atvesta no ASV ir Audi Q5. Tāpat kā A6 modeļos, arī Q5 apvidus automašīnas pārsvarā redzēsim ar 2 vai 3 litru dzinējiem un pilnpiedziņas sistēmu. Lielākā daļa pircēju meklē šīs automašīnas ar pilnu komplektāciju. Pērkot šo apvidus automašīnu no ASV, Jūs varat ietaupīt līdz pat 40-45%. Diezgan populāra modifikācija, salīdzinot ar citu automašīnu sporta versijām, ir SQ5 ar ārkārtīgi jaudīgu dzinēju.

BMW X5 - SUV

Vēl viens ļoti populārs un kārojams SUV. Analoģisks Eiropas modelis - 5 gadu vecs, ar pilnu komplektāciju un 100 000 km nobraukumu pie uzticama dīlera Jums izmaksās ap 30-35 tūkstošiem eiro. Pilnībā saremontētu X5 no ASV varat iegādāties par 20-24 tūkstošiem eiro, tātad ietaupīt varat pat vairāk kā 40% no auto vērtības. Kāpēc tā? BMW apkope ASV izmaksā daudz dārgāk nekā Latvijā, un ja automašīna nonāk kādā ceļu satiksmes negadījumā, ASV dzīvotājiem to nav izdevīgi remontēt, un to pārdod salīdzinoši lēti.

Ko varat nepamanīt, apskatot remontētās automašīnas no ASV?

Visas augstāk minētās automašīnas mēs redzam uz ceļiem gandrīz katru dienu un ļoti labi pazīstam. Taču neviens nerunā par to, kādi mīnusi var rasties, iegādājoties automašīnu no ASV.

1. Pēc izsoles maksas, transportēšanas izmaksām, muitas nodevas, PVN apmaksas - vienmēr jārēķinās ar vēl papildu pāris tūkstošu eiro tēriņiem.
2. Automašīnas transportēšana no ASV aizņem vismaz 4-6 nedēļas (dažās sitācijās šis termiņš var būt pat 5 mēneši).
3. Pēc automašīnas saņemšanas, Jums būs jagaida vēl dažas nedēļas vai mēneši, kamēr Jūsu automašīna tiks remontēta un reģistrēta.
4. Iegādājoties jau remontētu automašīnu no ASV, jānoskaidro, no kurienes tā ir transportēta, kādi remonti veikti, vai var uzticēties virsbūves izturībai un citu komponentu darbībai.
5. Pastāv iespēja, ka automašīna ir slīkusi. Tas var radīt neatgriezeniskus bojājumus.

Ja nevēlaties gaidīt, kamēr automašīna tiks atvesta no ASV, un meklējat labākās cenas, tad izdevīgus piedāvājumus Latvijā Jūs varat atrast izsoles portālā autoa.lv. Izvēlies kādu no izsoles automašīnām, veic likmes un kļusti par jaunas automašīnas īpašnieku jau tagad. Negaidi nedēļas vai mēnešus, kamēr Jūsu automašīna no ASV tiks atvesta uz Latviju.
 Saistītie raksti: