6 padomi, kā vienoties par labāko cenu lietotai automašīnai

Publicēts: 2023. gada 19. maijs
218
6 padomi, kā vienoties par labāko cenu lietotai automašīnai

Vai meklē lietotu automašīnu, bet baidies pat padomāt par kaulēšanos? Neuztraucies - Tu neesi vienīgais. Pat doma par kaulēšanos ar automašīnas pārdevēju var nogurdināt. Bet vai zini, ka ar nelielu sagatavošanos un zināšanām Jūs varat palielināt savas iespējas šajā jomā?
Jebkuru sarunu panākumu atslēga ir sagatavošanās. Tas nozīmē, ka ir jāizpēta tirgus, jāzina Jūs interesējošās automašīnas vērtība un jāsaprot, ko dara citi pārdevēji. Ļoti svarīga sagatavošanās sastāvdaļa ir vēlme pateikt "Nē", ja neesat apmierināts ar darījumu.
Neaizmirstiet, ka ir jāvienojas ne tikai par cenu, bet arī par citām lietām. Padomājiet par visām ekstrām, kuras varat iekļaut darījumā, piemēram, jaunas riepas, papildu diski, ja pārdevējs tās piedāvā.
Šajā rakstā mēs iedziļināsimies kaulēšanās pasaulē un dalīsimies ar 6 lietderīgiem padomiem, kas var palīdzēt vienoties par labāko cenu.

1. Apkopojiet pēc iespējas vairāk informācijas

Kā jau minējām, sarunas pamatā ir sagatavošanās. Labi sagatavojies un uzzini pēc iespējas vairāk par pērkamo automašīnu, modeļa vispārīgām iezīmēm, aprīkojumu un citu būtisku informāciju.
Vēlams apskatīt citus sludinājumus un salīdzināt cenas. Ja pārdevējs ir izvietojis sludinājumu par ļoti augstu cenu, un līdzīgu automašīnu sludinājumu ir daudz, saruna nebūs smaga. Tomēr, ja pārdevēja sludinājuma cena ir augsta, bet Jūs neatrodat līdzīgus sludinājumus, Jūsu kaulēšanās var nenest vēlamos rezultātus.

2. Centies paturēt iniciatīvu savās rokās

Šo taktiku var saukt par spēli "Kaķis - pele". Tavs mērķis ir būt kaķa lomā - tev nav jādzenas pēc darījuma, lai pārdevējs mēģina noslēgt darījumu ar tevi pats. Šeit mēs runājam par pārdošanas psiholoģiju. Kā sarunas gaitu pagriezt Jums nepieciešamajā virzienā?
- Automašīnu apskati lēnām, nesteidzies. Pārdevējs sāks just nogurumu un kļūs mazāk agresīvs.
- Uzdodiet daudz jautājumu. Varat mēģināt uzdot jautājumus par automašīnas nepilnībām vai vājajām vietām. Lai pats pārdevējs sāk domāt, ka darījuma noslēgšana ir visizdevīgākā šeit un tagad.
- Centies radīt iespaidu, ka esi pircējs, kurš vēl nav pilnībā pārliecināts, bet iegādātos automašīnu pēc laba piedāvājuma saņemšanas.

 3. Ziniet, ka dažreiz vislabāk ir atteikties

Viena no vissvarīgākajām lietām, kas jāatceras sarunas laikā ir pretoties spiedienam slēgt darījumu, ja nosacījumi Jūs neapmierina. Ja pārdevējs nevēlas runāt par cenu, vai ja neesat apmierināt ar citiem darījuma nosacījumiem, nebaidieties doties prom. Tas parādīs pārdevējam, ka esat nopietns pircējs un nebaidāties meklēt izdevīgāku piedāvājumu. Bieži gadās, ka pēc dažām stundām vai dienām no automašīnas apskates, Jums zvana pats pārdevējs un piedāvā iegādāties transportlīdzekli par Jūsu minēto cenu. Dažreiz labākais, ko varat izdarīt, ir aiziet prom.

4. Automašīnas iegādes laiks ir svarīgs

Šis padoms ir īpaši noderīgs trīs gadījumos:

- Tiem, kas iegādājas automašīnu no lielajiem dīleru saloniem Latvijā;
- Tiem, kas iegādājas automašīnu no lielajiem dīleru saloniem ārvalstīs;
- Tiem, kas iegādājas automašīnu pirms būtiskām izmaiņām tirgū.

Būtībā, lietotu automašīnu vislabāk iegādāties mēneša, ceturkšņa vai gada beigās. Pārdevēji bieži vien tiek pakļauti spiedienam sasniegt mērķi, tāpēc viņi kļūst elastīgāki un ļausies kaulēšanai - piekritīs sarunām, pazeminās cenu un pievienos papildu ekstras.

5. Dažreiz noderīgs būs radošums

Reti, bet var gadīties situācijas, kas automašīnas pārdevējam ir interese ne tikai naudas saņemšanā. Ja pārdevējs nevēlas piekāpties cenas ziņā, tad, iespējams, kads papildu bonus var mainīt pārdevēja attieksmi, piemēram, telefons, transportlīdzekļa maiņa, cita tehnika, aprīkojums vai vērtslietas. Radoša pieeja sarunām, dažkārt, var nest patiešām ievērojamus ieguvumus.

6. Kaulējies arī ar līzinga kompānijām

Vai esi norunājis labāko cenu ar pārdevēju? Lieliski, bet darbs vēl nav paveikts.
Nedomā, ka pirmais līzinga vai aizdevuma piedāvājums no Jūsu iecienītās finansēšanas kompānijas būs visizdevīgākais. Pirms darījuma noslēgšanas rezervējiet konsultāciju vairākās līzinga kompānijās, bankās vai kredītu ūnijās. Pat 0.2 - 0.4 % zemāka procentu likme palīdzēs Jums ietaupīt simtiem vai pat tūkstošiem eiro visa līguma darbības laikā...Saistītie raksti: